Hörnstenarna i Rettas strategi är tillväxt, kundupplevelse och konkurrenskraft.

Koncernledningen

Virta-Kari.jpg

Kari Virta
Verkställande direktör Retta
kari.virta@retta.fi

Katariina Lindholm

Katariina Lindholm
Personaldirektör Retta
katariina.lindholm@retta.fi

Krapf-Sebastian

Sebastian Krapf
Ekonomidirektör Retta
sebastian.krapf@retta.fi

Lauri Leino

Lauri Leino
Direktör, Nya tjänster & ICT Retta
lauri.leino@retta.fi

thomas_pimenoff

Thomas Pimenoff
Direktör, Marknadsföring och kommunikation Retta
thomas.pimenoff@retta.fi

Salenius-Marina

Marina Salenius
Affärsdirektör
Huoneistokeskus Oy
marina.salenius@retta.fi

Andres-Gylling

Anders Gylling
Affärsdirektör Isännöinti
anders.gylling@retta.fi

TOIVIAINEN_MINNA

Minna Toiviainen
Affärsdirektör
Retta Management
minna.toiviainen@retta.fi

Cecilia Nilsson

Cecilia Nilsson
Sverigechef
cecilia.nilsson@retta.se

Marthon-Linda

Linda Marthon
Chief Expansion and
Sustainability Officer Retta
linda.marthon@retta.fi